Kusadasi

Marina in Kuşadası Güvercin Ada Kusadasi

Kuşadası, Aydın iline bağlı bir ilçedir. İl merkezine 71 kilometre uzaklıkta, Ege Bölgesi'nin denizle buluştuğu kıyı şeridinde yer almaktadır. Kuzeyde Selçuk ve Pamucak, güneyde Milli Park'ın bulunduğu Dilek Yarımadası ile sınırlanan ilçe merkezi, İzmir, Efes, Meryemana, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi önemli turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır.

Kuşadası Limanı, Yunanistan'a ait Sisam adasına yakın olması nedeniyle, buraya gelen turistler için Türkiye'nin ikinci önemli deniz kapısıdır. İlçenin Efes'e yakınlığı da dış turizmin gelişmesinde etkili olmuştur. Kuzeyde İzmir'in Selçuk, kuzeydoğuda Germencik, doğu ve güneyde Söke ilçeleriyle çevrilidir.

1954 yılına kadar İzmir ilinin bir ilçesi iken, bu tarihten sonra Aydın iline bağlanmış ve büyük bir gelişim göstermiştir. Yüzölçümü 264 km², nüfusu 50.000 civarındadır.

Kuşadası Ephesus Caravansary


Kuşadası'nın Çevresi

Meryem Ana Efes Artemis Tapınağı
Meryem Ana Efes Artemis Tapınağı
Milli Park Şirince Bafa Gölü
Milli Park Şirince Bafa Gölü
Milet - Didim Priene Apollo Tapınağı
Milet - Didim Priene Apollo Tapınağı

Kuşadası'ndaki Aktiviteler
Kuşadası çevresinde tarihi turlar dışında vakit geçirebileceğiniz bir çok aktivite bulunmaktadır. Jeep safari, at safari, aquapark, dolphinpark ve yunuslarla yüzmek, mavi tur, dalış, Türk geceleri, uçuş kursları bunlardan sadece birkaçıdır.Kuşadası ve Çevresi

devam

Bize Ulaşın

Telefon : +90(256)614 89 36-39
Fax        : +90(256)614 89 40
E-Posta : info@hotelsozer.com.tr
Adres    : Yat Limanı Karşısı
                  Kuşadası / TÜRKİYE INTERNET TELEFONU

 

 

devam